صفحه اصلی / آموزشی / آموزش پرورش بز آلپاین

آموزش پرورش بز آلپاین

آموزش پرورش بز آلپاین و سانن

بررسی بز: بزها حیواناتی هستند که در قرن های گذشته توسط انسان ها اهلی شده اند. مطالعات نشان می دهد که پیشینه ی آن به ۷ هزار سال گذشته بر می گردد. مطالعات و سنگ نوشته ها و. تصاویر هک شده بر روی سنگ ها ثابت می کند که این حیوان اولین بار در ایران اهلی شده است. گذشتگان برای تامین گوشت و شیر و پوست روی به پرورش بز آورده اند. و از آن قرن به بعد هنوز که هنوزه اهمیت و نقش بز و گوشت آن مورد توجه قرار می گیرد.

بز آلپاین

محل زندگی بز آلپاین در کوهستان های فرانسه و سویس است. این حیوان در رنگهای خاکستری و قهوه ای و سفید وجود دارد. این گونه از بزها دارای موهایی کوتاه نسبت به بزهای دیگر هستند. بز آلپاین در منطق گرمسیر نمی تواند زندگی کند و عادت به مناطق سردسیر دارد. میانگین شیر دهی آنها در ۳۰۰ روز مبانگین ۶۰۰ الی ۷۵۰ کیلو می باشد. این نژاد ۶ الی ۷٫۵ برابر بیشتر از بز های داخل کشور شیر می دهند. بز آلپاین قابل واردات به کشور بوده و وزارت جهاد کشاورزی آن را تایید کرده است. و هم اکنون واسطه ها در حال پخش آن در اقصا نقاط کشور می باشند. شما هم میتوانید با خریداری نژاد آلپاین درآمد اقتصادی خوبی داشته باشید.

 

برای دانلود کتاب تغذیه و جیره بندی گوسفند و بز کلیک کنید.


 

 

 

امتیاز به این مطلب

0

کل امتیازات

User Rating: 4.8 ( 2 votes)

درباره پشتیبانی

این مطالب را نیز ببینید!

بوقلمون برنز

هزینه پرورش بوقلمون به همراه 9 نکته طلایی که باید بدانید

در این مطلب قصد داریم به نحوه محاسبه سود و هزینه پرورش بوقلمون بپردازیم، یکی از  پرتکرارترین سؤالات که افراد تازه‌کار می‌پرسند این است که هزینه های پرورش بوقلمون گوشتی چقدر است؟ و چقدر دان مصرف می‌کند؟به‌عنوان مثال: قیمت جوجه گوشتی درجه1 یک‌روزه با مجوز حدود 14000 تومان و بدون مجوز بین 18000 تا 22000 تومان است و ....

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =