دانلود طرح توجیهی پرورش آلوئه ورا

دانلود طرح توجیهی پرورش آلوئه ورا بصورت pdf

همانطور که میدانید داشتن اطلاعات اولیه کسب و کار نقش مهمی در رشد کسب و کار دارد، به همین دلیل نیازمند یک مشاور و یا طرح توجیهی دارید تا شما را از هزینه های اولیه آگاه کند، طرح توجیهی پرورش آلوئه ورا میتواند این زمینه را فراهم کند تا از این اطلاعات ضروری آگاهی پیدا کنید . پیشنهاد ما این است که با دانلود طرح توجیهی پرورش آلوئه ورا و مطالعه ی آن از هزینه های اضافی جلوگیری کنید.

طرح توجیهی پرورش آلوئه ورا شامل موارد زیر است:

✅ میزان سرمایه اولیه برای شروع

✅ میزان درآمد و فروش

✅ نقطه سر به سر

✅ میزان سود پیش بینی شده

✅ هزینه خرید کود

✅ هزینه خرید پاجوش

✅ میزان سالن موردنیاز

✅ دوره برگشت سرمایه

✅ تجهیزات موردنیاز

✅ نیروی کار موردنیاز

✅ میزان سود سالیانه

✅ هزینه زمین

✅ میزان سود

✅ هزینه سوخت مصرفی

✅ هزینه های ثابت

 

فواید و خواص آلوئه ورا (صبر زرد)

یکی از گیاه پر مصرف در صنعت پزشکی و سلامت گیاه آلوئه ورا است، آلوئه ورا به دلیل ویتامین ها و منابع معدنی زیاد که برای بدن ضروری هستند. از این گیاه برای درمان انواع بیماری مانند: تسکین راش و ناراحتی پوستی، یبوست، دیابت، تبخال و درمان سوختگی و همچنین تقویت دستگاه ایمنی بدن، خاصیت آنتی اکسیدان و پیشگیری از بیماری گوارشی استفاده میکنند.

فارغ از استفاده گیاه آلوئه ورا برای پزشکی، در بخش لوازم آرایشی وبهداشتی مانند شامپو، کرم، ژل، صابون و مرطوب کننده ها و در بخش صنایع غذایی برای: انواع نوشیدنی ها و دسر ها نیز استفاده زیادی میشود. این حجم بالای مصرفی از گیاه آلوئه ورا در صنعت های مختلف باعث شده تا افراد زیادی به پرورش این گیاه روی آورند.

دانلود طرح توجیهی پرورش آلوئه ورا

دانلود کتاب پرورش آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا در شهرهای جنوبی کشورمان مانند بندرعباس، بندرلنگه و بند خمیر به صورت بومی پیدا میشود، بهترین منطقه برای کاشت گیاه آلوئه ورا قشم است، همچنین این گیاه در سیستان بلوچستان، هرمزگان و بوشهر به دلیل شرایط محیطی  کشت میشود. البته در شهرهایی مانند تهران در فصل زمستان، پرورش آلوئه ورا در گلخانه کشت میشود، از این رو معمولا پرورش آلوئه ورا در منزل نیز صورت میگیرد. زمان کاشت آلوئه ورا معمولا در اواخر تابستان انجام میشود.

با توجه به اینکه پرورش آلوئه ورا به تازگی ها سرعت گرفته و معمولا افراد با نحوه کاشت و بازار فروش آلوئه ورا آشنایی کاملی ندارند این فایل میتواند کمکی بزرگی به شما برای بالا بردن اطلاعات خود در این زمینه میباشد که شامل طرح توجیهی پرورش آلوئه ورا میباشد.

پکیج طلایی پرورش آلوئه ورا شامل: طرح توجیهی سال 97 و کتاب های آموزشی میباشد.

مشخصات گیاه شناسی

آلوئه ورا گیاهی است که در مناطق خشک به خوبی رشد میکند، به دلیل اینکه در برابر خشکی مقاومت زیادی دارد که در مناطق آفریقا، آمریکا و مناطق استوایی و گرم رشد سریعی دارد. این گیاه از خانواده زنبق است اما شباهت زیادی به کاکتوس دارد، برگ های این گیاه آبدار و خنک است و به دلیل داشتن خواض دارویی خیلی زیاد در سراسر جهان محبوبیت زیادی دارد.

فیزیولوژی آلوئه ورا

بشره (بیرونی ترین بخش پوست گیاه) دارای کوتیکولی بسیار ضخیم است و در فواصل مختلف قابل دیدن است.

پرانشیم کلروفیل دار زیر بشره که همانند برگ سایر گیاهان دارای سلول های دراز منشوری است.

مایع زرد رنگ که معمولا از سلول های کلروفیل دار ترشح میشود و حاوی آلوئین است که بسیار تلخ میباشد.

آوندهای چوب در زیر سلول های کلروفیل دار قرار دارند.

روش نگهداری و پرورش آلوئه ورا

نیازمند نورد زیاد و خاک سبک است.

در زمستان باید در قسمت های داخلی ساختمان نگهداری شود اما در زمان تابستان میتوانیم آن را در کنار درختان و در محل هایی که سایه آفتاب وجود دارد قرار دهیم.

برای زیاد شدن این گیاه از پاجوش های کنار پایه مادری استفاده شود.

با دانلود طرح توجیهی پرورش آلوئه ورا از هزینه های اضافی جلوگیری کنید.

نیازهای رشد گیاه

گیاه آلوئه ورا برای رشد به حداقل آب نیاز دارد و معمولا هر 10 تا 15 روز یک بار نیاز به آب دارد و خاک شنی لومی یکی از بهترین خاک ها برای رشد این گیاه است همچنین این گیاه میتواند در خاک های شور و ساحلی نیز به راحتی رشد کند. میزان حداکثر دمایی که میتواند تحمل کند حدود 50 درجه سانتی گراد و حداقل آن حدود 10 درجه است اما بهترین دما برای این گیاه بین 20-30 درجه سانتی گراد است.

دانلود طرح توجیهی پرورش آلوئه ورا

کاشت آلوئه ورا در ایران

این گیاه در در مناطق بندر لنگه، بندر سیریک، ارتفاعات بشاگرد، بندر خمیر، بند مقام و در بوشهر و سیستان و بلوچستان می روید، گفته میشود 500 سال پیش این گیاه از آفریقا به قشم آورده شده است.

نکته: نام دیگر گیاه آلوئه ورا، صبر زرد است.

بیماری های گیاه آلوئه ورا

1- پوسیدگی ریشه

این بیماری به دلیل آبیاری زیاد شکل میگیرد.

2- بیماری لکه سیاه

لکه سیاه در واقع همان گزش های حشرات است و با تخم ریزی روی برگ ها ایجاد میشود البته این لکه ها تنها بر روی پوست قرار دارند و به داخل برگ وارد نمیشود و مصرف این گونه برگ ها مشکلی ندارد.

3- شپشک آرادآلود

زمانی که باغبان بر روی برگ ها آب بریزد و یا باران ببارد به وجود می آید که باید این برگ ها را از مزرعه خارج کرد.

توجه: برای جلوگیری از بیماری ها کتاب پرورش آلوئه ورا که در پکیج طلایی موجود است را مطالعه کنید.

ارزش اقتصادی

همان طور که میدانید گیاه آلوئه ورا یکی از قدیمی ترین گیاه های دنیا و با ارزش ترین گیاهان میباشد از این رو در بازار فروش برگ آلوئه ورا در جهان حدود 85 تا 110 میلیون دلار داشته است که پس از خرما با 250 میلیون دلار فروش در رتبه دوم جهان قرار دارد.

این گیاه میتواند محصولاتی زیادی داشته باشد مانند دارو ها، کرم ها، ژل ها و… و ارزش زیاد این گیاه باعث شده در صنعت پزشکی نیاز استقبال زیادی از گیاه شود.

در صورت هر گونه سوال، تیم پشتیبانی ما به صورت آنلاین پاسخگو شما عزیزان میباشد.

 

 

همچنین ببینید

طرح توجیهی درخت پالونیا

طرح توجیهی درخت پالونیا word و pdf سال 99 + پکیج آموزشی

حدود 25 سال است که درخت پالونیا وارد کشور شده و در استان گلستان کاشته می شود. درخت پالونیا به خانواده پالونیاییان نام یک تیره از راستهٔ نعناسانان تعلق دارد و بومی مناطق مرکزی و غربی چین است. پالونیا درختی خزان پذیر با رشدی سریع است و این درخت امروزه به طور گسترده در آمریکا کاشته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *