صفحه اصلی / طرح توجیهی / دانلود طرح توجیهی پرورش کبک

دانلود طرح توجیهی پرورش کبک

دانلود طرح توجیهی پرورش کبکدانلود طرح توجیهی پرورش کبک

آشنایی با کبک

هدف از پرورش کبک

سالن های پرورش کبک

تجهیزات موردنیاز سالن های پرورش کبک

مراحل پرورش کبک

هدف از پرورش کبک

قبل از هرچیزی باید هدف از پرورش کبک مشخص شود، سه مورد که اهمیت بسیاری دارند عبارتند از: پرورش کبک مولد، تولید جوجه یک روزه، تولید کبک گوشتی. در پرورش کبک مولد جوجه یک روزه را تا حد نیمچه تخم گذار پرورش داده و سپس به نسبت سه مولد ماده به همراه یک مولد نر در سن 5 الی 6 ماهگی به فروش می رسد. در پرورش جوجه یک روزه، کبک های ماده بعد از رسیدن به بلوغ جنسی،جفت گیری و سپس تخم گذاری میکنند. در دستگاه های جوجه کشی بعد از 24 روز تازه متولد شده به عنوان جوجه یک روزه به پرورش دهنده های کبک گوشتی فروخته میشوند. در پرورش کبک گوشتی، زمانی که جوجه های یک روزه به سن 12 تا 14 هفتگی رسیدند کبک ها روانه کشتارگاه میشوند.

تجهیزات موردنیاز سالن های پرورش کبک

برای پرورش کبک به وسایل موردنیاز برای شروع کار لازم است که شامل: 1- هواکش. 2- هیتر. 3- کولر. 4- آب خوری. 5- دان خوری. 6- دماسنج. میباشد که در اینجا دو موردئ را بصورت مختصر توضیح میدهیم: آب خوری و دان خوری انواع مختلفی دارد نوع عادی آن دان خوری ناودانی و خورشیدی و نوع پیشرفته آن زنجیره ای و اتوماتیک است.

برای دانلود طرح های توجیهی دیگر کلیک کنید.

خرید و دانلود طرح توجیهی

درباره پشتیبانی

این مطالب را نیز ببینید!

طرح توجیهی پرورش بز سانن و آلپاین - 90 روز نخست

طرح توجیهی پرورش بز سانن pdf سال 98 + نکات مهم آموزشی

در کشور ما مصرف گوشت از شیر بیشتر است و در حاضر حدود 55 میلیون رأس گوسفند و بز در کشور وجود دارد که سهم بز در این آمار 20 میلیون رأس است، این در حالی است که متوسط دوره شیردهی بز در کشور حدود 150 لیتر است ولی در کشورهای اروپایی مانند فرانسه حدود 700 لیتر تولید می‌شود، این یعنی فرانسه با توجه 20 میلیون رأس حدود 40 برابر ایران شیر تولید می‌کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =