طرح توجیهی اقامتگاه بوم گردی pdf و doc سال 1401

 

طرح توجیهی اقامتگاه بوم گردی و گردشگری سال 1401

طرح توجیهی بوم گردی pdf

همانطور که میدانید اقامتگاه های بوم گردی و گردشگری به تازگی در کشور ما اهمیت پیدا کرده است و مسلما افرادی که سریع تر بتوانند اقامتگاه های خود را احداث کنند میتوانند رشد بیشتری در کسب و کارشان داشته باشند اما نبود اطلاعات درست و کاربردی باعث شده تا شخص سرمایه گذار هزینه های زیادی را صرف کارهای بیهوده کند.

برای جلوگیری از این مسئله بایستی منبعی برای براورد هزینه های شروع به کار و هزینه های جاری پیدا کرد، که بهترین منبع برای دریافت اطلاعات صحیح طرح توجیهی میباشد، شما با مطالعه طرح توجیهی اقامتگاه بوم گردی و گردشگری سال 1401 میتوانید تمامی هزینه هایی که باید صرف اقامتگاه کنید را به دست آورید.

طرح توجیهی بوم گردی شامل چه اطلاعاتی است؟

در طرح توجیهی بوم گردی سال 1401 براوردهای شروع به فعالیت که شامل: ۱- هزینه های اولیه ی کار ( تجهیزات، تاسیسات، محوطه سازی، ساختمان سازی، لوازم اداری و…) ۲- سرمایه در حین انجام کار ( تعمیر و نگهداری، استهلاک لوازم و…، کارگر، بیمه…) ۳- براورد تمامی هزینه ها و پیش بینی سود در هر دوره سالانه می باشد. تمامی این موارد گفته شده که به صورت خلاصه ای از طرح توجیهی بوم گردی pdf و doc میباشد.

 

قبل از هر اقدامی برای شروع بایستی فرصت ها و تهدیدهای منطقه مورد بررسی قرار گیرند.

 

طرح اقامتگاه بوم گردی

 

گردشگری چیست؟

گردشگری و یا توریسم به مسافرت های تفریحی گفته میشود، طی سالهای اخیر افزایش مسافرت ها را شاهد بوده ایم که شخص به واسطه آن از محیط کار و زندگی خارج میشد که به افراد گردشگر یا توریست گفته میشود، اغلب گردشگران به بیشتر از هرچیزی به آب و هوا، فرهنگ و طبیعت علاقه مند هستند از این رو اقامتگاه های گردشگری شکل گرفت اشخاصی که خواهان سفر هستند علاوه بر تفریح، با فرهنگ قومیت های مختلف نیز آشنا شوند، در این اقامتگاه ها تمامی وسایل مورد استفاده به صورت بومی میباشند یا گردشگر نیز به راحتی بتواند با آداب و رسوم آن منطقه آشنا شود.

پیشنهاد به مطالعه: طرح کاشت درخت پائولونیا

گردشگری در طبیعت

گردشگری در طبیعت یکی از بارز ترین شیوه های صنعت گردشگری میباشد که علاقه مندان زیادی نیز دارد این نوع اشخاص معمولا حرفه ای تر از گردشگران عادی هستند و هدف خاصی را دنبال میکنند و خود را به چالش میکشند و به دنبال مکان های ناشناخته میگردند.

تمامی اطلاعات در طرح توجیهی بوم گردی pdf بروز رسانی شده است.

گردشگری و بوم گردی

از آنجایی که ایران یکی از کشورهای متمدن و تاریخی است، سالانه توریست ها و گردشگرانی از کشورهای مختلف به مناطق بومی واصیل در نواحی مختلف کشور مسافرت می کنند که در چند سال گذشته روندی رو به رشد داشته است. همین امر سبب شده است تا کسانی که سرمایه مورد نیاز داشته اند از این موقعیت اقتصادی استفاده کنند و درآمدهای کلانی به واسطه ی ساخت اقامتگاه های بوم گردی از گردشگران داشته باشند.

گاهی افراد روستایی بهترین گزینه برای فعالیت و انجام خدمات در بوم گردی می باشند.

طرح اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه های بوم گردی

اقامتگاه های بوم گردی به منظور اقامت گردشگران در محیطی امن و رضایت بخش ایجاد می شود. از این رو کسانی که یک می خواهند یک طرح را بر روی بافتی از منطقه ایجاد کنند، بایستی با توجه به بافت تاریخی و نوع ساختمان سازی و همچنین در مناطق طبیعی باید از طرحی متناسب با نوع پوشش آن منطقه ایجاد شود.

مثال: در مناطق طبیعی بایستی از کلبه ها با بوم کلبه، در محیط تاریخی از اقامتگاه های سنتی و در مناطق عشایری از کمپ و اکو کپ استفاده می شود.

با دانلود طرح توجیهی بوم گردی pdf سال 1401 از هزینه های اضافی جلوگیری کنید.

فرصت درآمد زایی

در مملکت ما مناطق حفاظت شده ای وجود دارد که به وسیله ی دولت محفوظ می باشند، اما امروزه بودجه ی کافی برای ادره ی آنها وجود ندارد به همین دلیل آن را به بخش های خصوصی واگذار می کنند تا با سرمایه گذاری در آن بتوانند منبع درآمد زایی ایجاد کنند.

شما هم می توانید با گرفتن امتیاز از منابع طبیعی یا ارگان های دولتی یک منبع درآمدزایی ایجاد کنید.

اقامتگاه های بوم گردی، به مکان هایی گفته میشود که دارای محیط بکر طبیعی، بافت های روستایی و بافت تاریخی شهرها با رعایت بالاترین سطح ممکن ضوابط زیست با محیطی و به شکل سازگار با معماری بومی ساخته شده باشد.

فرصت های اشتغالزایی در اقامتگاه های بومی

گردشگری میتواند فرصت های زیادی برای کسب و کارهای کوچک ایجاد کند چون بیشتر، روابط به صورت مستقیم بین میزبان و مهمان به وجود می آید و اشخاص بومی نیز میتواند صنایع دستی و کاربردی که خودشان تولید کرده اند را به گردشگران ارائه دهند و این باعث ایجاد اشتغالزایی در بین بومیان آن منطقه میشود.

طرح اقامتگاه بوم گردی

تفاوت اقامتگاه های بوم گردی با هتل و مهمانپذیر

اقامتگاه بوم گردی اقامتگاهی برای گردشگران است که ساختار بومی خدمات، محصولات و فعالیت‌های گردشگری، ساختار محیطی بوم گرا، ساختار مالکیت و مدیریت خانوادگی و مشارکت جامعه بومی و در نهایت داشتن ساختارهای مناسب زیربنایی گردشگری، که ارکان و هسته‌های اصلی یک اقامتگاه است که باعث میشود با دیگر الگوهای اقامتی مانند هتل‌ها و مهمان‌پذیرها متمایز شود.

پیشنهاد به مطالعه: طرح احداث نیروگاه های خورشیدی

ویژگی های اقامتگاه های بوم گردی

 • در راستای همکاری با انجمن های محلی فعالیت میکنند.
 • موجب اشتغالزایی در روستا ها میشود.
 • دارای سیستم کارآمد برای دفع پسماندها میباشد.
 • خصوصیات اقامتگاه بوم گردی
 • ارائه غذا و نوشیدنی محلی
 • استفاده از سفره آرایی محلی
 • ارائه و فروش محصولات فرهنگی و دستی
 • آموزش،عرضه و فروش صنایع دستی
 • ارائه تور گردشگری
 • ارائه لباس های بومی برای گردشگران
 • آموزش و راهنمای زیست محیطی
 • آشنایی با اداب و رسوم بومیان

ساختار محیطی مکان

ساختار محیطی مکان موردنظر یکی از ارکان اصلی در بوم گردی است به این منظور که باید مواردی که در رابطه با بوم گردی باشد رعایت شود: طراحی داخلی و خارجی بومی، مبلمان و تجهیزات به صورت سنتی، مدیریت و بازیافت زباله و فاضلاب، ایجاد مکمل های گردشگری مانند آلاچیق و صندلی و… استفاده از انرژی های پاک و استفاده از مصالح ارگانیک، که باید به بهترین شکل ممکن تهیه و اجرا شوند.

نتیجه گیری:

امروزه با بالا رفتن آمار گردشگری و جذب توریسم های خارجی باعث شده تا اقامتگاه های بوم گردی رشد زیادی پیدا کنند که همراه با سود عالی و روبه رشد باشند، این فرصت به تازگی در کشور رشد کرده پس بهتر هست هرچه سریع تر با احداث اقامتگاه های بوم گردی از رقیبان در این صنعت پیشی گرفته و کسب و کار خود را گسترش داد.

توجه: طرح توجیهی بوم گردی pdf سال 1401میباشد.

 

tarh

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

طرح توجیهی درخت پالونیا

طرح توجیهی درخت پالونیا word و pdf سال 1401+ پکیج آموزشی

حدود 25 سال است که درخت پالونیا وارد کشور شده و در استان گلستان کاشته می شود. درخت پالونیا به خانواده پالونیاییان نام یک تیره از راستهٔ نعناسانان تعلق دارد و بومی مناطق مرکزی و غربی چین است. پالونیا درختی خزان پذیر با رشدی سریع است و این درخت امروزه به طور گسترده در آمریکا کاشته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.