صفحه اصلی / آموزشی / طرح توجیهی پرورش غاز

طرح توجیهی پرورش غاز

طرح توجیهی پرورش غاز

معرفی پرورش غاز

غازها پرندگانی خون گرم هستند که همانند دیگر پرندگان بصورت وحشی در طبیعت یافت میشوند. منقار آنها دارای تعداد زیادی سوراخ می باشد. که از آن به عنوان سنصور حسی استفاده می کند. این نوع پرنده دارای قابلیت پرواز میباشد و جوجه های آنها پس از بیرون آمدن از تخم، قابلیت شنا کردن دارند. این نوع پرنده مقاومت زیادی نسبت به بیماری ها دارد و برای پرورش آنها بصورت صنعتی میتوان در سالن های پرورش آنها را نگهداری کرد، تا برای تخم گذاری آماده و یا کشتار کرد.

تغذیه و خوراک غاز

از آنجایی که غاز یک پرنده وحشی (خطری ندارد)  به حساب می آید، لازم نیست تا تغذیه آن را بصورت خوراک های آماده همراه با کنجاله سویا و… آماده کرد. یکی از ویژگی های خوب این پرنده این است که خوراک آن را میتوان بصورت ارزان تهیه کرد. اگر در کنار سالن پرورش خود زمینی بی استفاده دارید میتوانید در آن یک بار در آن یونجه بکارید و تا 3 سال از آن به عنوان خوراک برای غازها استفاده کنید و یا از هرعلوفه ای برای تغذیه آنها استفاده کنید. و اگر شرایط کاشت علوفه را نداشتید، میتوانید روزانه به میدان میوه و تره بار بروید و خوراک غازها را بدون صرف هزینه تامین کنید.

قیمت خرید جوجه غاز

برای پرورش غاز میتوان از جوجه های یک روزه شروع کرد و آنها را پرورش داده تا به سن 4 الی 4.5 ماهگی برسند تا بتوان بصورت غاز گوشتی به بازار مصرف عرضه کرد. لیست قیمت ها در سال 97: جوجه غاز یک روزه 3800 تومان و 14 روزه قیمت 6500 تومان. قیمت جوجه غاز خارجی یک روزه 8500 و قیمت 14 روزه 12500 تومان می باشد.

برای دانلود دیگر طرح های توجیهی کلیک کنید.

قیمت طرح توجیهی پرورش غاز: 5 هزار تومان

امتیاز به این مطلب

رای - 5

5

کل امتیازات

User Rating: 2.3 ( 2 votes)

درباره پشتیبانی

این مطالب را نیز ببینید!

طرح توجیهی پرورش بز سانن و آلپاین - 90 روز نخست

طرح توجیهی پرورش بز سانن pdf سال 98 + نکات مهم آموزشی

در کشور ما مصرف گوشت از شیر بیشتر است و در حاضر حدود 55 میلیون رأس گوسفند و بز در کشور وجود دارد که سهم بز در این آمار 20 میلیون رأس است، این در حالی است که متوسط دوره شیردهی بز در کشور حدود 150 لیتر است ولی در کشورهای اروپایی مانند فرانسه حدود 700 لیتر تولید می‌شود، این یعنی فرانسه با توجه 20 میلیون رأس حدود 40 برابر ایران شیر تولید می‌کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =