طرح توجیهی پرورش عقرب pdf و word سال 1401 + پکیج آموزشی

طرح توجیهی پرورش عقرب را میتوانید در انتهای مقاله دانلود کنید.

آیا پرورش عقرب توجیه اقتصادی دارد؟ در ادامه مطلب به این سوال، پاسخ داده میشود.

اما سوالی مهمتر که ممکن است سوال شما نیز باشد این است که سرمایه اولیه برای پرورش عقرب چقدر است؟ مطمنا هزینه ها نقش مهمی در ادامه کار ما و یا شروع کارمان دارد، از این رو شما میتوانید با مطالعه طرح توجیهی پرورش عقرب pdf به تمامی هزینه های اولیه دست پیدا کنید.

طرح توجیهی پرورش کژدم pdf سال 1401 کمک میکند تا شما با هزینه های اولیه و هزینه های جاری و میزان سود مطلع شوید در واقعا طرح توجیهی نقشه شروع کسب و کارتان است.

محتوا

سود پرورش عقرب چقدر است؟

حتما شما هم شنیده اید که پرورش عقرب میتواند درآمدزایی بالایی برایتان داشته باشد و شما را به یک شغل پرسود و آینده دار برساند. ایران یکی از بهترین مناطق پرورش عقرب است و دارای نوع های زیادی از عقرب میباشد، همچنین روزانه افرادی متعددی سعی در بالابردن اطلاعات خود در این زمینه هستند تا بتواند خودشان عقرب را پرورش بدهند که شهرهای نظیر شیراز، اصفهان و تهران بیشترین آمار افرادی که خواهان پرورش عقرب هستند را به خود اختصاص داده اند.

اما درآمد پرورش عقرب چقدر است؟ مقدار درآمد شما نسبت به تولید سم عقرب محاسبه میشود که هر گرم خشک آن حدود ۸۰ میلیون تومان است و سم آن برای درمان بیماری های شامل: رماتیسم، مالاریا و سرطان مورد استفاده قرار میگیرد.

تصویر یک عقرب زرد کراسیکودا میباشد در مزرعه پرورش عقرب نیز میتوان این گونه را نگهداری کرد.
پرورش عقرب

نحوه گرفتن مجوز پرورش عقرب

همان طور که میدانید عقرب یک موجود خطرناک و سمی است پس نباید در مکان های مسکونی این موجود با ارزش و البته خطرناک را پرورش داد به همین منظور برای پرورش عقرب باید شرایط لازم را داشته باشید و سپس اقدام به گرفتن مجوز پرورش عقرب از سازمان محیط زیست کنید. که این دستور العمل شامل ۱۵ ماده میباشد و در صورتی که این ماده ها را رعایت کنید میتوانید مجوز قانونی پرورش عقرب را دریافت کنید.

در کتاب ضوابط پرورش عقرب این موارد به صورت کامل توضیح داده شده اند.

فیلم پرورش عقرب

 

آیا امکان پرورش عقرب در ایران وجود دارد؟

مسلما این امکان وجود دارد اما متاسفانه افراد زیادی به دلیل نداشتن اطلاعات کافی و سرخود دست به طبیعت زده اند و گونه های بسیاری از عقرب را جمع آوری کرده اند که این برخلاف انتظارات بود، متقاضیان پرورش عقرب میبایست در اولین قدم اقدام به دریافت مجوز از محیط زیست کنند و سپس در صورتی که موفق به دریافت مجوز کردند میتوانند از گونه های خاصی که در انقراض نیستند برای پرورش انتخاب کنند.

در دوره های آموزشی شرکت کنیم؟

توصیه میشود از دوره های عملی و آموزشی استفاده نکنید، به این دلیل اینکه پرورش عقرب نیازمند تخصص است و هر شخصی نمیتواند در این کسب و کار موفق شود اما عده ای به صورت غیر قانونی سعی بر این داشته اند که با برگذاری دوره های آموزشی عملی همراه با هزینه های زیاد متقاضیان پرورش عقرب را فریب دهند.

توصیه ما به شما: در این دوره ها شرکت نکنید.

حقایقی درمورد عقرب

عقربها نیز مانند سوسکها موجوداتی هستند که اشعه رادیو اکتیو بر روی آنها تاثیری ندارد. حتی ضعیف ترین نوع عقرب نیز میتوانید ۴۰۰۰۰ راد را تحمل کند، این در حالی است که انسان تنها میتواند ۶۰۰ راد را تحمل کند. به همین خاطر عقربها به راحتی میتوانند از انفجار اتمی جان سالم به در ببرند. پرورش عقرب سود بسیار زیادی دارد که میتواند اشتغالزایی نیز به همراه داشته باشد، برای اطلاع از میزان سود، طرح توجیهی پرورش عقرب pdf را مطالعه کنید.

ساخت زیستگاه برای پرورش عقرب

یکی از مزایای مهم پرورش عقرب این است که میتوانید در هر منطقه ای این جانور را پرورش دهید چون زیستگاه عقرب در درون باکس های شیشه ای است. این باکس شیشه ای همانند آکواریوم است که در با قطعات چوب، گیاهان کوچک و سنگ تزیین کنید توجه کنید وجود سنگ در زیستگاه بسیار مهم است.

شبیه سازی زیستگاه هر نوع عقرب

توجه داشته باشید هرگونه باید در ظرف خاص و با محیط ساختگی خاص خود زندگی کند به عنوان مثال اگر میخواهید عقرب پادشاه را در جنگل های گرمسیری پیدا کردید باید محیط موردنیاز این گونه را درون این محفظه شبیه سازی کنید یعنی اینکه از تکه های چوب درختان و گیاهان استفاده کنید و یا اینکه از زغال سنگ نارس کمک بگیرید چون زغال سنگ به رطوبت داخل محفظه کمک میکند و آن را افزایش میدهد و دقیقا یک محیط شبیه به جنگل گرمسیری را شبیه سازی میکند.

زیستگاه عقرب های بیابانی

اگر عقرب را در بیابان پیدا کرده اید، باید برای آماده سازی محفظه و شبیه سازی محیط بیابان از شن و ماسه استفاده کنید، بهتر است شن و ماسه را از مکانی که عقرب را پیدا کرده اید تهیه کنید تا عقرب به راحتی با محیط سازگاری داشته باشد.

بررسی دما در محیط باکس

دمای موردنیاز برای هرگونه از عقربها متفاوت است.

عقربهای بیابانی باید در دمای ۲۲ تا ۲۹ درجه سانتی گراد نگهداری شوند.

عقربهای گرمسیری نیازمند دمای ۲۱ تا ۲۶ درجه سانتی گراد هستند.

توجه کنید که دمای باکس نباید بیشتر از ۳۰ درجه سانتی گراد باشد و دما باید ثابت باشد.

رطوبت داخل باکس

میزان رطوبت زیستگاه عقرب باید بین ۳۰ تا ۴۰ درصد باشد.

بهتر است با استفاده از رطوبت سنج میزان رطوبت را تنظیم کنید.

محفظه نگهدارنده عقرب

عقربها بسیار خطرناک هستند پس باید برای نگهداری از آنها از ظروف مختلف استفاده کنید، ظروف شیشه ای یا درب پلاستیکی و آکواریوم گزینه های خوبی برای محفظه های نگهدارنده میباشند.

ممنوعیت استفاده از ظروف پلاستیکی قدیمی

ظروفی که استفاده میکنید باید بسیار مقاوم باشد تا در برابر هرگونه فشار دما و آب و هوا مقاوم باشد و درب های آنها به صورت ضربه ای و بسیار محکم باشد چون عقرب ها میتوانند به راحتی از کوچکترین شکاف ها هم عبور کنند همچنین این محفظه باید تهویه مناسب هم داشته باشد.

نکته مهم: محفظه ها را زیر نور خورشید قرار ندهید چون گرم شدن محفظه باعث مرگ عقرب میشود.

 

تصویر عقرب مادر در یک محفظه شیشه ای که در این محفظه ها برای پرورش عقرب الزامی هستند.
محفظه شیشه ای پرورش عقرب
بهتر است برای نگهداری کژدم ها از جعبه های شیشه ای استفاده کنید.

نحوه سم گیری عقرب

نحوه سم گیری عقرب به چندین روش انجام میشود که دو روش عمده آن شامل شوک الکتریکی و سایش غدد میباشد که با توجه به تست های گرفته شده روش اول مرسوم تر است. معمولا مقدار ولتاژ شوک الکتریکی بین ۶ تا ۱۰ است و بعد سم عقرب را دو روش انجماد و خلاء خشک میکنند و سپس آن را پودر میکنند و در شیشه های دربسته و تاریک نگهداری میکنند.

توضیحات تکمیلی در فایل راهنما موجود میباشد.

دستگاه رباتیک سم گیری از عقرب

جمع آوری سم عقرب امری مهم و البته خطرناک است اما در طی سالهای اخیر افراد زیادی در زمان سم گیری دچار عقرب گزیدگی شده اند به همین محققان دستگاهی اختراع کرده اند که بتواند سم عقرب را بگیرد.

دستگاهی با نام VES-4  این کار را انجام میدهد. که در گذشته از روش های سایش غدد و شوک الکتریکی استفاده میکردند البته این روشها بسیار خطرناک هستند و احتمال عقرب گزیدگی وجود دارد، پیشنهاد میشود از دستگاه سم رباتیک برای سم گیری از عقرب استفاده کنید.

این دستگاه همچنین یک LED نیز دارد که نام گونه را نمایش میدهد.

موارد کاربرد سم عقرب

یکی از موثر ترین روش های نابودی آفات در بخش کشاورزی استفاده از سم عقرب است و دیگر نیازی به استفاده از موارد شیمیایی نیست.

البته از سم عقرب برای درمان بیماری ها نیز استفاده میشود، موارد کاربرد سم عقرب عبارتند از: جلوگیری از مالاریا، درمان سرطان، پاکسازی تومور، آرتروز رماتیسمی، داروهای سرطان، مسکن درد و جراحی پیوند قلب.

مشاهده مقاله
طرح توجیهی جلبک اسپیرولینا سال 1401 فایل word و pdf + آموزش

 قیمت سم عقرب

امروزه افراد زیادی خواهان پرورش عقرب هستند که بتوانند با پرورش این جانور به سم آن دست پیدا کنند، گفته میشود سم عقرب را حدود ۸۰ میلیون تومان خریداری میکنند.

با دانلود طرح توجیهی پرورش عقرب pdf از هزینه های اشتباه جلوگیری کنید و هوشیارانه عمل کنید.

آناتومی بدن عقربها

کژدم ها از رده عنکبوتها و بند پایان است، این جانور از حدود ۴۲۰ میلیون سال قبل در زمین زندگی میکنند، به طور کلی عقربها شامل ۲۸ خانواده میباشد  که تقریبا نصف آنها منقرض شده اند و در حال حاضر ۱۴ خانواده هستند که بیش از ۱۶۰۰ گونه را تشکیل میدهند و به ۲۰۰ دسته بندی شده اند.

اندازه عقربها متفاوت است از ۳ تا ۱۰ سانتی متر متغیر اند اما نوع آفریقایی وجود دارد که حدود ۲۱ سانتی متر طول دارد.

بدن عقربها هم مانند عنکبوتها دارای دو بخش سر سینه در قسمت جلو و شکم در قسمت عقب تشکیل شده است که قسمت عقب شامل شکم و دم عقرب میباشد.

در سطح پشت بدن عقرب هفت بند و در سطح شکم آن تنها پنج بند قابل شمارش است.

قسمت خلفی و یا دم عقرب از ۵ بخش تشکیل شده است که غده ی سمی آن در انتها دم قرار دارد.

فرق بین عقرب های ماده و نر چیست؟

ویژگی های متفاوتی در بین عقرب های نر و ماده از گونه به گونه وجود دارد، در بعضی از گونه ها مانند راک اسکورپیون، شناسایی نر از ماده با نگاه کردن به پلاکارها و طول دم آنها مشخص میشود به عنوان مثال در گونه آروپلکتس، نر نسبت به ماده دم بزرگتری دارد، در گونه پاراباسوس، نر دارای یک برآمدگی در مفاصل است در حالی که ماده دارای مفاصل صاف است.

رنگ خون عقربها

خون عقربها به دلیل داشتن ماده ای به نام هموسیانین که مایعی شفاف و روشن و دارای مقدار زیادی مس است و چون مس در مجاورت هوا اکسید میشود به رنگ آبی فیروزه ای و یا سبز دیده میشود.

جالب است بدانید خون عقرب نیز سمی است و اگر به یک موش تزریق کنید باعث مرگ موش میشود.

خون عقربها به دلیل داشتن ماده ای به نام هموسیانین که مایعی شفاف به رنگ آبی است. پرورش عقرب در فارم
خون عقرب

تنفس عقربها

عقربها نیاز خیلی کمی به اکسیژن دارند از این رو میتوانند یک شبانه روز در آب باشند و زنده بمانند و ماه ها در یک بطری در بسته زندگی کنند.

تغذیه عقربها

عقربها نیاز روزانه به غذا ندارند و با توجه به جثه و گونه ی آن باید غذا دهی داده شود معمولا در هر هفته ۳بار نیاز به تغذیه دارند و این تغذیه شامل سوسک، جیرجیرک، عنکبوت و مارمولک میباشد.

نکاتی در رابطه با تغذیه عقربها:

بهترین غذا برای عقربها، جیرجیرک میباشد.

نیاز عقربها به غذا متغیر است و ممکن است بین ۳تا ۵بار در هفته نیاز به غذا داشته باشند.

در صورتی که چندین ساعت بعد غذاهای اضافی در باکس و یا زیستگاه عقرب مانده باشد، مانده هایی غذایی را خارج کنید.

عقربها باید در شب تغذیه کنند.

عقربهارا به دور از مواد شیمیایی نگهداری کنید.

تولید مثل عقرب ها

عقربها زنده زا هستند و در میانه تابستان تا میانه پاییز میزایند. تعداد نوزادان بستگی به گونه عقرب دارد و از ۵ تا ۹۰ عدد متغیر است. در برخی از گونه ها عقربها از قسمت سر خارج میشوند و برخی دیگر از قسمت دم مادر، این روند تا ۵ روز ادامه پیدا میکند تا تمامی نوزادن خارج شوند.

سپس تا زمانی که اولین پوست اندازی راه انجام دهند بر روی کمر مادر قرار میگیرند.

یکی از علت هایی که زمان زایش، عقرب نوزاد خود را میخورد عدم تغییر دادن تغذیه است،

توصیه میشود که قبل از زایش از جیرجیرک، ملخ و موریانه استفاده کنید.

خانواده عقرب های موجود در ایران

عقربهای موجود در ایران به سه خانواده تقسیم میشوند.

 • بوتیده
 • اسکورپیونیده
 • همیسکورپیده

خانواده بوتیده: این خانواده بزرگترین خانواده در بین عقربها میباشد و در سراسر جهان به جز نیوزلند و قطب جنوب دیده شده است. این خانواده بیش از ۸۰ جنس و ۹۰۰ گونه عقرب دارد این خانواده معمولا در نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری زندگی میکنند. برخی از عقربهایی که در این خانواده هستند عبارتند از: عقرب کراسیکودا، ماتهیزنی، جایاکاری، هوتنتوتا شاخ.

خانواده اسکورپیونیده: این خانواده در قاره های آفریقا، آسیا و استرالیا دیده شده است، و بیشتر عقربهایی که حجم بزرگی دارند از این خانواده هستند. معمولا این خانواده دارای عقربهایی کم خطر است.

عقرب اسکورپیو مائوروس نمونه ایی از این خانواده است.

خانواده همیسکورپیده: این خانواده  شباهت زیادی با خانواده اسکورپیونیده دارد از این رو قبلا هردو را به یک خانواده میدانستند. برخی از گونه های این خانواده دارای بدنی باریک و کشیده و برخی دیگر دارای بدنی پهن میباشند.

عقرب همیسکورپیوس لپتروس نمونه از این خانواده میباشد که رتبه دوم خطرناک ترین عقرب را در خوزستان دارد.

تصویر یک عقرب خطرناک حفار که در حفره های خاکی زندگی میکند. برای اطلاعات بیشتر کتاب پرورش عقرب و طرح توجیهی pdf را مطالعه کنید.
عقرب حفار
برای اطلاع از هزینه ها و سرمایه اولیه طرح توجیهی پرورش عقرب pdf را مطالعه کنید.

انواع عقرب های حفار، نیمه حفار و نیمه حفار

عقربها رنگهای مختلفی دارند مانند قهوه ای، زرد، سیاه، قهوه ای مایل به زرد. به طور کلی عقربها به سه دسته حفار، نیمه حفار و غیر حفار تقسیم میشوند.
عقربهای حفار: به عقربهایی گفته میشود که در زیر خاک زندگی میکنند و حدود ۵۰ سانتی متر لانه هایی را حفر میکنند.
گونه ها: اسکرپیوموروس، اُدنتبوتوس دُریا، اُدنتبوتوس ادنتوروس

عقرب نیمه حفار: این نوع از عقربها، مکان ثابتی ندارند و معمولا در بین شیارها، زیر سنگ ها،شیار و برگها زندگی میکنند.
گونه ها: هوتنتوتا سولسیئی، اسکورپیو مائوروس.

عقرب غیرحفار: عقربهایی هستند که بیشترین مواجهه را با انسان دارند این نوع از عقربها وارد اماکن انسان نیز میشوند و ممکن است در هر جایی زندگی کنند.
گونه ها: بوتتوس سولسی، همیسکرپیوس لپتوروس، مزبوتوس اوپوس، آندرکتنوس کراسیکودا،بتتوس ساچ.

استان خوزستان بیشترین و خطرناک ترین عقربها را در خود دارد.

مشاهده مقاله
طرح توجیهی پرورش کرم ابریشم pdf سال 98 (نوغانداری)

خطرناک ترین عقربهای ایران

عقرب همیسکورپیوس لپتروس: این عقرب خطرناک ترین عقرب در ایران است و نام دیگر آن گاردیوم یا گادیم است، رنگ آن زرد است و معمولا گادیم های نر قدرت سم بیشتری نسبت به ماده ها دارند، استان خوزستان بیشترین تعداد عقرب گادیم را دارا است.

عقرب کمپسوبوتوس ماهیتزنی: عقربی است با جثه کوچک، بدنی باریک و بلند و البته یکی از خطرناک ترین عقربها در خوزستان و ایران، دلیلی که باعث شده این گونه به شهرت زیادی برسد.

عقرب آندرکتونوس کراسیکودا: عقربی که در ایران شهرت بالایی دارد و با نام عقرب سیاه مشهور است، جثه ی بزرگی نسبت به دیگر عقربها دارد و رنگ آن سیاه و قهوه ای میباشد، این عقرب نیز در خوزستان و در نقاط مختلف کشور دیده شده است.

آشنایی با عقرب های ایران

عقرب زاگرسی: این نوع عقرب دارای جثه حدود 36 تا 38 میلی متر است و در مناطق معتدل و مرطوب، صخره ای و دارای پوشش گیاهی دیده میشود و در مناطق زاگرس نشین به شدت دیده شده است.

عقرب بلوچی: جثه این عقرب حدود 40 تا 55 میلی متر است و در مناطق خشک و بیابانی یافت میشود و در استان سیستان و بلوچستان دیده شده است.

همی اسکریپوس قشقاقی: جثه این عقرب 40 سانتی متر است و رنگ آن نارنجی و زرد است و در استان های خوزستان، بوشهر، کرمانشاه و فارس دیده شده است.

 

 

رنگ عقرب هیچ تاثیری بر خطرناک بودن و یا با کیفیت بودن سم عقرب ندارد.

علائم عقرب گزیدگی

علائم اولیه: پس از چند دقیقه در قسمتی که گزیدگی انجام شده علائمی مانند درد، تاول، قرمزی و تورم مشاهده میشود.

علائم ثانویه: پس از چند ساعت علائمی مانند تند شدن سرعت نبض، سرگیجه، بالا رفتن فشار خون، تشنج، تنگی نفس و حالت تهوع و استفراغ صورت میگیرد.

اقدامات درمانی:

 • شستشوی محل زخم با آب صابون و یا مایع
 • بیرون آوردن وسایل تزیینی و طلا.
 • استفاده از کمپرس سرد برای کاهش درد.

همچنین میتوانید از یک تکه یخ استفاده کنید. توجه کنید به هیچ وجه محل زخم را در ظرف آب قرار ندهید.

راه های پیشگیری از عقرب گزیدگی

 • زمانی که در حال تمیز کردن این محلها هستید از دستکش مخصوص و پوتین استفاده کنید.
 • کاهش دسترسی به منبع تغذیه عقربها ( حشرات منبع بزرگی برای تغذیه عقربها میباشند).
 • شکافها، سوراخها،پنجره ها محل هایی هستند که عقربها وارد اتاق میشوند.
 • در فصل تابستان عقرب به مکانهای مرطوب پناه می آورید.
 • استفاده از خروس، مرغ و اردک این پرند ها به راحتی میتوانند عقربها را شکار کنند.
 • جلوگیری از بازی بچه ها در مکانهای تخریب شده و متروکه.
 • خودداری از نگهداری البسه و حوله در سطح اتاق.
 • از فرو بردن دست به لانه ی پرندگان جلوگیری کنید.
 • یکی از محلهایی که عقرب در آنجا پنهان میشوند، در زیر سنگها است.
عقربها از محلهایی که مواد نفتی وجود دارد دوری میکنند برای جلوگیری از عقرب گزیدگی در بخشی که احتمال وجود عقرب است مقدار کمی نفت و یا بنزین بریزید.

کتاب آموزش پرورش عقرب

دراین کتاب به آموزش: انواع نژادهای عقرب، بررسی تخصصی و آناتومی بدن آنها، ویژگی های ساختار بدنی و سم آنها می پردازد. آشنایی با انواع عقرب ها در کتاب آموزشی:  ۱-ادنتوبوتوس ۲-اتوکیروس ۳-هوتن توتا ۴-بوتاکوس ۵- کراسیکودا ۶-لپتوکلیس ۷-کمبسوبوتوس.

در اکثر مطالعات اپیدمیولوژیک در دهه گذشته، زخمهای عقرب به عنوان یک عامل خطر برای مشکلات بهداشتی ایران گزارش شده است. بررسی حاضر نشان می دهد که انواع گزنده ها، از جمله موارد مرگ و میر مربوط به انواع مختلف و انواع عقرب ها در ایران، به ویژه در بخش جنوبی است. بخشهای جنوبی ایران مناطق نیمه گرم و دارای جمعیت، دچار عقرب گزیدگی هستند.
ایران دارای ۱۷ جنس، ۳۰ گونه و ۱۸ زیر گونه است که بیشتر در میان کشورهای خاورمیانه قرار دارد. علاوه بر این، الگوهای توزیع جانوران مورد نظر قرار گرفته و توزیع جغرافیایی آنها نیز بزرگ شده است.موسسه رازی یکی موسسه های بزرگ در ایران است که در زمینه تولید سم عقرب فعالیت میکند، و از خریداران سم عقرب میباشد.

کتاب جامع پرورش عقرب

✅ شبیه سازی زیستگاه عقرب

✅ بررسی دمای محفظه

✅ زمان تغذیه عقربها

✅ آموزش تمیز کردن محفظه

✅ ظرف استاندارد آب

✅ ایجاد محیط ایده آل برای عقربها

کتاب راهنمای کامل پرورش عقرب

✅ روش های صحیح سم گیری

✅ نحوه نگهداری از سم

✅ نحوه استخراج سم

✅ استفاده از دستگاه سم گیر رباتیک

✅ نحوه تغذیه عقرب

✅ غذای عقرب ها

✅ محفظه های نگهداری عقرب

✅ ولتاژ مناسب برای سم گیری

✅ روش کار با دستگاه VES-4

✅ روش ساخت سم خام لیوفیلیزه

کتاب آشنایی با انواع عقرب ها

✅ آشنایی با انواع عقرب

✅ محل زندگی و شکار عقربها

✅ آشنایی با عقربهای موجود در ایران

✅ معرفی عقربهای حفار، نیمه حفار و غیر حفار

✅ تولید مثل عقربها

✅ کمک های اولیه در عقرب گزیدگی

✅ خطرناک ترین عقربها

✅ بررسی کامل هر عقرب

طرح توجیهی پرورش عقرب pdf سال 1401

✅ میزان سرمایه اولیه برای شروع

✅ میزان درآمد و فروش

✅ نقطه سر به سر

✅ میزان سود پیش بینی شده

✅ هزینه خرید مولد

✅ میزان سالن موردنیاز

✅ دوره برگشت سرمایه

✅ تجهیزات موردنیاز

✅ نیروی کار موردنیاز

✅ میزان سود سالیانه

✅ هزینه زمین

✅ میزان سود در سال اول

✅ میزان سود در سال دوم

✅ میزان سود در سال سوم

✅ میزان سود در سال چهارم

✅ میزان سود در سال پنجم

✅ماشین آلات موردنیاز

✅ هزینه های ساختمان سازی

پکیج طلایی پرورش عقرب

پکیج طلایی پرورش عقرب شامل چه فایل هایی می باشد؟

✅  طرح توجیهی پرورش عقرب pdf سال 1401

✅ کتاب راهنمای جامع پرورش عقرب

✅ کتاب آشنایی با انواع عقرب های ایران

✅ کتاب جامع پرورش عقرب

✅ کتاب ریخت شناسی عقربها

✅ کتابچه تجهیزات سم گیری

✅ ضوابط پرورش عقرب

✅ ۶ فایل پاورپوینت (مخصوص ارائه)

✅ ۱۰ فیلم آموزشی

 

 

توجه: در کتاب ضوابط میتوانید شرایط گرفتن مجوز پرورش عقرب را مطالعه کنید. در کتاب تجهیزات سم گیری نیز میتوانید قیمت دستگاه های سم گیری و شرکت خریدار سم عقرب را مشاهده کنید.

 

tarh

 

pack

به مقاله بالا امتیاز دهید

امتیاز مطلب

امتیاز کل

User Rating: 4.48 ( 10 votes)

همچنین ببینید

پرورش شترمرغ

طرح توجیهی پرورش شترمرغ (سال 1400) pdf و word + پکیج

پرورش شترمرغ درایران، در چند دهه ی اخیر رشد خوبی داشته است و پرورش دهندگان این پرنده تونسته اند از گوشت، تخم، پر و روغن آن کسب درآمد کنند و حتی به کشورهای دیگر صادرات کنند. کشور ما همه نوع آب و هوایی را در خود دارد از منطق سردسیر گرفته تا مناطق خشک و کویری؛ به همین دلیل میتوان در ۹۰درصد مناطق جغرافیایی آن را پرورش داد. اما در ۱۰ درصد از شهرها نمیتوان آن را پرورش داد.

26 نظر

 1. سلام
  من این پکیج رو دانلود کردم، واقعا میگم هر سوالی تو ذهنم داشتم، جوابش رو گرفتم. ممنون از اطلاعاتتون. امیدوارم موفق باشید.

  • سلام
   ممنون از نظرتون
   هر گونه سوالی داشته باشید، میتونید با مراجعه به پشتیبانی تلگرام و یا ایمیل سوالتون رو مطرح کنید و پاسخ رو دریافت کنید. موفق باشید

   پشتیبانی

 2. سلام قیمت عقرب مولد چقدره؟

  • سلام
   قیمت مولد عقرب از ۱۰ هزارتومان شروع میشه و باتوجه به نوع گونه قیمت هم تغییر میکنه.

 3. سلام لطف کنید آدرس کانال تلگرامتون رو یه جایی نمایش بدین

 4. سلام برای گرفتن مجوز به کدوم ارگان باید مراجعه کنم؟

 5. احمدرضا عبدالهی

  سلام من ساکن تهران ام، مدتیه که شنیدم دارن دوره های عملی پرورش عقرب برگذار میکنن نظر شما در مورد این دوره ها چیه؟ شرکت کنیم در این دوره ؟

 6. سلام
  میشه تخفیف بدید برای خرید پکیج طلایی؟

  • با سلام در حال حاضر کد تخفیف فعال نیست.
   در تلگرام به ای دی زیر مراجعه کنید، بهتون تخفیف داده میشه.

   First_support

 7. سلام خدمت مدیر سایت 90 روز
  من طرح توجیهی رو خریدم چطور باید باز کرد فایلش رو

 8. سلام من فایل خریدم ولی متاسفانه فقط فایل بود و فیلمی توش نبود

  • سلام وقت بخیر
   ممنون از خریدتون
   لینک دانلود فیلم های آموزشی در داخل یکی از فایل ها موجود هست.
   اگه مسئله ای بود همینجا مطرح کنید، براتون پیگیری میکنم.
   موفق باشید.

 9. سلام میشه کد تخفیف بدید؟

 10. با سلام با توجه به اینکه شرکت در دوره های آموزشی را توصیه نمی کنید اگر شخصی بخواهد صرفا بعنوان سرمایه گذار اقدام کند نیروی کار ماهر را چگونه می تواند پیدا کند ؟ من در جایی در اخبار خواندم تاکنون تنها سه مجوز برای اینکار صادر شده است به این ترتیب گرفتن مجوز کار راحتی نیست همچنین نوشته بودن صادرات سم کاری غیر قانونی است و اینکه روش سم گیری قدیمی شده و در حال حاضر با آزمایش روی ترکیبات سم می توان آن را بشکل مصنوعی تولید کرد می خواستم نظرشما را در خصوص این موارد بدانم

  • سلام وقت بخیر
   بله گرفتن مجوز برای این حرفه یک مقدار دشوار است ولی امکان مجوز وجود داره.
   برای پیدا کردن افراد ماهر هم توصیه میشه در انجمن های آنلاین شرکت کنید و موضوع رو اونجا مطرح کنید مسلما خیلی راحت میتونید افراد مختصص رو پیدا کنید.

 11. سلام میخواستم بدونم اگه الان بخرم بعدا میتونم بروزرسانیش رو هم دریافت کنم؟؟؟؟

 12. سلام چطور باید خرید کنم از سایت

  • روی محصولات کلیک کنید و بعد افزودن به سبد خرید رو بزنید، و بعد اطلاعاتتون رو پر کنید.