صفحه اصلی / آموزشی / خریدار چوب درخت پالونیا و بازار فروش

خریدار چوب درخت پالونیا و بازار فروش

خریدار چوب درخت پالونیا

یکی از مهمترین مشکلات در کسب و کاری، پیدا کردن خریدار و سپس ارائه محصول است، در این مقاله به معرفی بازار فروش و خریدار چوب درخت پالونیا میپردازیم. همانطور که میدانید درخت پالونیا به تازگی در کشور به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری شناخته شده در صورتی که بیش از 40 سال است که در کشور ما کاشته میشود. خریداران معمولا شرکت هایی هستند که در زمینه فروش نهال فعالیت میکنند، به این منظور که شما با خریداری نهال خود از شرکت موردنظر میتوانید با عقد قراردادی چند ساله فعالیت خود را شروع کنید و بعد از رشد درختان این شرکت، چوب را از شما خریداری میکند.

خریدار چوب درخت پالونیا را از کجا پیدا کنیم؟

خریدار چوب درخت پالونیا معمولا شرکت هایی هستند که از آن ها نهال خریداری کرده اید، این نوع شرکت ها به صورت قراردادی چوب پالونیا را از شما خریداری میکنند.

بازار فروش چوب پالونیا

چوب پالونیا به دلیل استفاده زیاد آن در کشور، خریداران زیادی هم دارد طبق آمارهای رسمی: سالانه حدود 8 میلیون مترمکعب چوب برای استفاده صنایع نیاز کل کشور است، و برداشت غیرقانونی از منابع جنگلی کشور، طی سالهای نزدیک شاهد نابودی جنگل های کشور خواهیم بود، از یک طرف دیگر کاشت درخت صنوبر به مدت بازدهی طی 7 تا 10 سال برای تامین چوب کشور پاسخگو نیست، پس میتوان با کاشت درخت سریع الرشد پالونیا این مسئله را حل کرد.

توجه: با مطالعه طرح توجیهی کاشت درخت پالونیا از هزینه ها و سود درخت پالونیا آگاه شوید.

قیمت چوب پالونیا

قیمت جهانی هر متر مکعب چوب پالونیا بین 400 تا 800 دلار است که با توجه کیفیت چوب درخت، قیمت آن نیز افزایش و کاهش می یابد، قیمت هرمتر مکعب چوب درخت پالونیا در ایران 1 میلیون و 200 هزار تومان است که اگر به تولید انبوه برسد، قیمت آن به 600 هزار تومان تغییر میکند.

ویژگی های چوب پالونیا

  • انعطاف پذیر بودن چوب
  • مقاوم به رطوبت عایق
  • مقاومت در برابر حرارت 460 درجه سانتی گراد
  • بافتی زیبا با رنگ های روشن
  • حفظ شکل بدون پیچ و تاب خوردن
  • چوبی نرم اما سخت!
  • مورد استفاده برای ابزارآلات موسیقی

سود چوب درخت پالونیا

با کاشت یک هکتار درخت پالونیا بعد از 5 سال میتوان حدود 700 تا 800 میلیون تومان سود کرد. این درخت با رشد معادل3 برابر درخت اکالیپتوس و 5 برابر صنوبر(از لحاظ رشد قطری) است که مناسب برای ساخت سازهای هوافضا: هواپیما، گلایدر و راکت، بسته بندی کالا، وسایل موسیقی: گیتار، ویولن، پیانو و ساخت وسایل ورزشی: تخته شنا، چوب اسکی، راکت، تنیس، وسایل خانگی: مبلمان، تخت، میز، کمد و صندلی و صد ها وسیله گرانبهای دیگر است، که باعث شده چوب پالونیا در بین صنایع مختلف استفاده فراوانی داشته باشد.

خریدار چوب درخت پالونیا
چوب پالونیا

تامین چوب کشور

تامین چوب برای کشورهایی مثل ایران که آب و هوای نسبتا خشکی دارد بسیار مشکل است، در کشور ما به جز مناطق پر باران شمال و سردسیر تقریبا در مابقی مناطق کمبود درخت هستیم، که بتوان از آن ها برای تولید چوب استفاده کنیم درخت پالونیا یکی از راه های حل این مشکل بزرگ است.

 

توجه:  بزودی در این قسمت به معرفی چندین شرکت دیگر خریدار چوب درخت پالونیا میپردازیم.

 

 

امتیاز به مطلب

امتیاز

User Rating: 3.97 ( 5 votes)

این مطالب را نیز ببینید!

درخت پالونیا

طرح توجیهی کاشت درخت پالونیا pdf سال 98 + آموزش کاشت

حدود 25 سال است که درخت پالونیا وارد کشور شده و در استان گلستان کاشته می شود. درخت پالونیا به خانواده پالونیاییان نام یک تیره از راستهٔ نعناسانان تعلق دارد و بومی مناطق مرکزی و غربی چین است. پالونیا درختی خزان پذیر با رشدی سریع است و این درخت امروزه به طور گسترده در آمریکا کاشته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − شش =

0