کاشت درخت بید قرمز

نحوه کاشت درخت بید قرمز

نهال بید قرمز

طرح توجیهی سال 97 به صورت pdf

طرح توجیهی کاشت درخت بید قرمز

مسلما در آغاز هر کسب و کاری داشتن اطلاعات پایه و اولیه نیازمند هر شخص و یا شرکتی است تا بتواند با توجه بودجه خود میزان سود و زیان را مشخص کند اما کمبود اطلاعات در این زمینه باعث شده تا افرادی بدون پیش زمینه وارد این فرصت شغلی ارزشمند شوند اما به چون اطلاعات درستی ندارند معمولا با شکست مواجه میشوند.

از این رو تیم آموزشی ما برای حل این مسئله طرح توجیهی کاشت بید قرمز را تهیه کرده اند تا علاقه مندان به این کسب و کار بتواند با دیدی باز و آگاهانه قدم در راه کاشت بید قرمز بگذارند. طرح توجیهی بید قرمز کمک میکند تا از میزان سود و هزینه های جاری که باید در طول کاشت این درخت هزینه کنید، آگاه کند و از هزینه های اضافی جلوگیری کنید.

درخت بید قرمز (سرخ) که تنها افراد کمی از بازار پر سود این درخت اطلاع دارند، کاشت درخت بید قرمز میتواند سوداوری بالایی به همراه داشته باشد و البته خرید بید قرمز در بازار جهانی تضمینی است.

طرح توجیهی شامل چه مواردی است؟

در طرح توجیهی کاشت بید قرمز به بررسی کامل:

میزان سرمایه اولیه برای شروع

پیش بینی سود

هزینه های زمین

هزینه های خرید نهال بید قرمز

هزینه های جاری

نقطه سر به سر

میزان سود سالانه

میزان اشتغالزایی

تجهیزات موردنیاز

هزینه های بسته بندی

و سایر هزینه ها میپردازیم.

آشنایی با درخت بید قرمز

بید قرمز به صورت ایستاده و انشعاب باریک است و تا ارتفاع 2 تا 9 متر رشد میکند، البته با توجه به منطقه ای که رشد میکند ارتفاع آن نیز تغییر میکند. ساقه های این درخت بسیار باریک است و معمولا به رنگ های قهوه ای، سبز تیره و ارغوانی هستند.

طرح توجیهی بید قرمز

شرایط موردنیاز برای کاشت بید قرمز

خاک: خاک مناسب برای این درختچه خاک لومی، شنی و ماسه ای،آهکی و با زهکشی خوب است، اما معمولا در هر نوع خاکی رشد میکند و نیازمند نور خورشید است و در سایه به خوبی رشد نمیکند.

این درخت میتواند تا 15- درجه را تحمل کند و نیازمند به آبیاری متوسط است.

همچنین عمر این درخت حدود 60 تا 70 سال است.

میوه این درخت به شکل کپسول است.

گل های بید قرمز کوچک بوده و بین 2 تا 4.5 سانتیمتر است.

اگر درخت بید قرمز در شرایط خشکی زیاد قرار بگیرد، ضعیف می شود و برگ های آن ریزش پیدا می کنند.

ارزش بید قرمز در بازار اروپا و آسیا

طی سالهای اخیر مردم به علت نداشتن اطلاعات کافی در رابطه با این درخت، برای روشن کردن هیزم استفاده میکردند اما حالا دیگر با این درخت آشنایی دارند و متوجه شده اند که این درخت چقدر میتواند ارزشمند باشد، درختی که کشورهای مختلف حاضر هستند برای خرید آن هزینه های زیادی را بپردازند.

کیفیت بید قرمز در منطقه محلات به دلیل شرایط اقلیمی مناسب در بازار دنیا بی نظیر است و بید قرمز محلات به عنوان یک برند در دنیا شناخته شده است. البته در دیگر مکان ها نیز با این شرایط میتواند کیفیت مطلوبی داشته باشد. طبق آماری که در سال 95 اعلام شده حدود 550 هزار شاخه بید قرمز از شهرستان محلات به کشورهای خارجی صادر شده است که این رقم بالا تنها از شهرستان اعلام شده که حدود 95 درصد از صادرات به آمریکا، چین، ژاپن، هلند و تایوان انتقال داده میشود.

با مطالعه طرح توجیهی بید قرمز از هزینه های اضافی و بیهوده جلوگیری کنید.

کاشت بید قرمز در شهرستان محلات

شهرستان محلات با 910 هکتار سطح زیر کشت رتبه اول کشور در تولید گل و گیاهان زینتی را دارد و 18 درصد از اراضی زیر کشت گل و 12 درصد از تولید گل شاخه بریده، 80 درصد تولید گل های فصلی نشایی، 21 درصد از تولید درخت و درختچه های زینتی و 14 درصد از گیاهان آپارتمانی کشور در محلات تولید میشود پیش بینی میشود در سال آینده رقم 910 هکتار به 1000 هکتار افزایش پیدا کند.

طبق پیش بینی های مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محلات گفته میشود تا 1404 میزان صادرات این درخت چهار برابر افزایش پیدا کند، همچینین تکثیر درختچه زینتی بید سرخ به روش قلمه است و برنامه تکثیر به روش کشت بافت در پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی در حال پیگیری و تحقیق است.

طرح توجیهی بید قرمز

نحوه کاشت بید قرمز

استفاده از قلمه های نیم رسیده در فصل تابستان و یا قلمه های چوب سخت در فصل زمستان. قلمه های موردنظر را در خاک های عمیق و با زهکشی خوب بکارید. این درختچه نیازمند به نور خورشید است، پس از مکان های سایه دار امتناع کنید. روش کاشت بذر از طریق باد است به این منظور که دانه های سفید پوشیده شده توسط باد در منطقه پخش میشود و بعد از مدتی رشد میکنند. زمین هایی که به طور مداوم در معرض نور خورشید قرار دارند، جز مناطق ایده آل برای کاشت این درخت هستند. همچنین مناطقی که دارای خاک های مرطوب هستند و در طول سال همواره مرطوب می مانند، معمولا مناطق کوهستانی منطقه ی میتوانند بهترین گزینه برای کاشت این درخت باشند.

اطلاعات بیشتر در زمینه کاشت درختی پر سود به نام پائولونیا(پالونیا)

توجه: قیمت نهال بید قرمز بین 6000 تا 8000 تومان است.

مصارف درخت بید قرمز

این درخت به دلیل داشتن شاخه های انعطاف پذیر در صنعت سبد سازی کاربرد زیادی دارد.

در صنعت پزشکی نیز مورد استفاده قرار میگیرد و در ساخت دارو های گیاهی کاربرد های فراوانی دارد و برای سرما خوردگی به شدت توصیه میشود.

همچنین از این درخت برای تزیینات دکوراسیون نیز استفاده میشود.

بید قرمز از خانواده درختان اکالیپتوس میباشد که نه فقط درختچه ای زیبا و تزئینی بلکه دارای خواص درمانی و دارویی و ضد ویروسی است به طوری که اگر در هر واحد مسکونی چند شاخه از آن دو ماه نگه داری شود اعضا خانواده به ویروس سرماخوردگی مبتلا نخواهند شد.

توجه: بزودی طرح توجیهی کاشت درخت بید قرمز سال 97 در قسمت افزوده میشود.

آیا علاقه مند به طرح های جدید با سود دهی بالا هستید؟

از جدیدترین طرح ها در سال 97 دیدن کنید.

آیا علاقه مند به دانلود طرح توجیهی بید قرمز هستید؟ برای دریافت طرح توجیهی به پشتیبانی تلگرامی مراجعه کنید.

همچنین ببینید

طرح توجیهی درخت پالونیا

طرح توجیهی درخت پالونیا word و pdf سال 1401+ پکیج آموزشی

حدود 25 سال است که درخت پالونیا وارد کشور شده و در استان گلستان کاشته می شود. درخت پالونیا به خانواده پالونیاییان نام یک تیره از راستهٔ نعناسانان تعلق دارد و بومی مناطق مرکزی و غربی چین است. پالونیا درختی خزان پذیر با رشدی سریع است و این درخت امروزه به طور گسترده در آمریکا کاشته می‌شود.

2 نظر

  1. سلام کجای کشور دارن بید قرمز کشت میکنند؟

    • سلام
      وقت بخیر
      معمولا در مناطق کوهستانی بیشتر جواب میده، همچنین در شهرستان محلات به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *